Čas pohnúť časom

Drahí mladí priatelia,

 Rada pre mládež pri KBS v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež organizujeme 17. novembra aktivitu "Čas pohnúť časom".  Je to modlitbová výzva, ktorá priamo súvisí s myšlienkou 17.novembra.

Prečo 17.november?

Tento deň je Medzinárodný deň študenstva a zároveň Deň boja za slobodu a demokraciu. Obidve pripomienky majú svoj historický kontext s udalosťami, ktorých aktérmi boli priamo mladí. V novembri 1939 mladí vystúpili proti fašistom a v novembri 1989 sa študentom pripisuje začiatok Nežnej revolúcie (kto si chce poštudovať viac, može napr. tu:
http://noa.bart.sk/index.php/2017/11/16/den-studentstva-2/ ).
Chceme im pripomenúť, že tak ako vtedy mladí pohli okolnosťami, tak môžu aj dnes svojou modlitbou.

V rámci Týždňa Cirkvi pre mládež by sme sa ňou chceli pripojiť ku všetkým modlitbovým aktivitám, ktoré sa už organizujú a sú nám známe, zároveň by sme chceli pozvať k modlitbe ešte širší okruh ľudí.

Pracovná skupina, ktorá po stretnutí Rady vznikla,
sa rozdhodla pozvať do tejto aktivity všetky diecézy a eparchie a ich centrá pre mládež. Aktivita bude prebiehať nasledovne: modlitba (cca 30 min. každé centrum) bude štafetovo streamovaná z dvanástich rôznych miest naprieč Slovenskom v rôznych časoch. Každé centrum, diecéza či eparchia ju bude vysielať zo svojho profilu. Po skončení jedného streamu začne ďalší.

Chceli by sme sa modliť hlavne za tieto 3 oblasti:

- žehnať našej krajine a národu
- modliť sa za odvrátenie pandémie
- vyprosovať nové prebudenie viery na Slovensku   

Prosíme vás o propagovanie tejto akcie na vašich profiloch, aby sa mladí ak môžu pripojili k modlitbe s centrom, diecézou či eparchiou, ktorá im je blízka. Prípadne si môžete vytvoriť aj vlastnú modlitbenú online skupinku.

Link na udalosť na Facebooku nájdete tu:
https://www.facebook.com/events/962314580844666/


Za Gréckokatolícku archieparchiu Prešov sa bude modlitba vysielať z GMPC Prešov.

Žehnáme a modlíme sa za vás. 

Tím GMC Bárka

2008 © Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka Všetky práva vyhradené.
Obsah www stránky je možné používať len s písomným súhlasom majiteľa.